pondělí, září 22, 2008

Jak se z chlapců stávají muži

Jistě vás (jako pozorné čtenáře) napadlo, jestli už bydlíme v našem bytě a případně jak to tam teď vypadá (tedy ono vás to určitě nezajímá, ale musím se, resp. nás, pochválit). Vzhledem k blížícímu se termínu dodání kuchyňské linky vypukl na bytě předminulý a minulý týden čilý ruch. Nejprve se šikovným plynařům podařilo protáhnout plyn až na zeď s budoucím sporákem, okenáři vyměnili zbývající tři okna za plastová a dokonce se podařilo vyčistit a zprovoznit náš kotel. Doteď by se ovšem nebylo čím chlubit, protože nic z toho jsme neudělali my. Všechno ale teprve začíná a pojďme se přehoupnout z týdne předminulého do týdne minulého.

V sobotu jsme odzbrojili prodavače ve specializovaném malířsko-natěračském obchodě: na první pohled pochopil že nejsme odborníci a silně se nám to snažil dát najevo. My jsme ovšem kontrovali tím, že jsme chtěli konkrétní odstín konkrétní barvy pro profíky (v drogérii ji vážně nekoupíte; žádný Balakryl ;) ) a byli jsme schopni hbitě odpovědět na všechny jeho otázky. Prakticky to stejné totiž chtěl pán-začátečník před námi a my jsme tak odposlouchali správné odpovědi (když se u tmelu ptá na kolik, tak to není plocha, ale hloubka!). V pondělí po hodech jsme s Lenčiným strýcem úspěšně v kuchyni přesunuli vodovodní potrubí a odpad. Hned ve středu jsme se do bytu vrátili s Mišákem, rozdělali muškát moravský, ředidlo a na dveřní rámy přišla vrstva základového nátěru, ke kterému jsme ve čtvrtek a v pátek přidali dvě vrstvy barvy (a láhev mullerky). Sobota byla ve znamení zdění: z ytongu jsem podle dír vyřezal chybějící kousky a maltou dozdil. Na řadu dokonce přišel i dlouho odkládaný práh mezi obývacím pokojem a ložnicí, na který díky jeho nerovnosti nešel namontovat práh. Dvě vrstvy podlahové stěrky vše spolehlivě srovnaly.

Museli jsme se také znovu zastavit pro další barvy. Stejný prodavač se nás opět pokoušel dostat. On: "Cože, dvě ředidla (výraz naprostého zděšení)??? Do téhle barvy maximálně 6% ředidla (výraz jste totálně blbí a vůbec tomu nerozumíte, to nejsou vodovky)!!!" - my (výraz naprostého zhnusení, že by to někdo mohl ředit víc; my to doopravdy věděli, přečetli jsme si návod; RTFM rulez!): "No to úplně maximálně, dyk pak je z toho břečka! My to máme na základovku (výraz pohoršení, že ho vůbec napadla možnost ředit to víc)..." Čímž jsme si opět získali jeho přízeň a respekt, takže nám dal 5% slevu :).

Ještě v neděli nastoupil na byt malíř a vrhl se na první dva pokoje a koupelnu. Strýc pomohl naplánovat elektřinu, která by měla přijít na řadu teď o víkendu.

A na závěr bonusová otázka: snažíme se vybrat pěkné zásuvky/vypínače a osvětlení pod linku. Máte nějaké tipy na dobré obchody? Co se světel týče, tak hlasické hobby markety silně zklamavy svými bílými plastovými odlitky. Celkem solidní se nám zatím zdá brněnský Ekolux...

A tady najdete fotky.

9 komentářů:

 1. Až vás bude Štěpán lákat domů, že má připraveno víno a štětky,netěšte se na večer plný vášní...

  MIŠÁK

  OdpovědětVymazat
 2. Hobby markety jsou tragédie, ale přímo ve Slatině máš i-Center.

  OdpovědětVymazat
 3. Já věděl že na něco zapomenu! Vzpomněl jsem si jen na Elvo. Díky

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní20:00

  Na Ytongy maltu?? Tak teda jo, no :-)
  Zásuvky + vypínače:
  http://www.jancavo.cz/kontakt_brno.php
  U nich berem, v pohodě domluva, možná byste to tam mohli vzít i přes naši firmu...osvětlení tam mají taky, ale netuším v jakém výběru
  http://www.luci.cz/sortiment.html
  Tady bych si spíš světýlka

  Bulhar

  OdpovědětVymazat
 5. Bulhar: když bych lepil jen ytongy, tak si koupím lepidlo. Jenže tohle bylo dozdíváni ytongem do duťáků (páč si z něho můžu vyříznout přesně to co chci).

  Janča VM: velkoobchody jsou pěkné, ale pokud nemají na webu katalogy, tak je mi to víceméně na prd. Takových tu je (Elkov, Rexel...), ale obykle nemají všechno skladem, takže si stejně nevybereš.

  Na Luci jsem se díval.

  OdpovědětVymazat
 6. Anonymní15:19

  Aha, tak to jsem nějak přehlíd, že jsi to dozdíval do duťáků...tak ale počítej s tím, že na rozhraní cihla/ytong, se v omítce objeví trhliny...
  U Janče se to řeší formou poptávky. Napíšeš jim co chceš a oni Ti řeknou, jestli to mají/budou mít :-)...je to blbý řešení, ale je to tak

  Bulhar

  OdpovědětVymazat
 7. Trhlina sem, trhlina tam :). Teď to bylo jen nahrubo, úplné zapravení a fajnovku udělá až majstr zedník. A na to potom ještě přijdou kachle... Když by jsi se v pátek tak nezrubal, tak jsi mohl přispět zkušenostmi na místě ;)

  OdpovědětVymazat
 8. Pod obkladačky štuk radši ne
  :)

  OdpovědětVymazat
 9. Martiner: raději dem zrovna od válu :)

  OdpovědětVymazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.