pondělí, května 24, 2010

FourSquare neumí vyhledávat?

Včera jsem si všiml nepěkné vlastnosti FourSquare: neumí vyhledávat nebo to aspoň neumím já. Během sledování finále MS v hokeji (samozřejmě v přestávce mezi třetinami) jsem vytvořil venue pivnice Na Spartaku. Asi ale došlo ke změně v API a klient WinMoSquare mi ale nedovolil zapsat přítomnost. Mobilní verze FS to jistí... Jenže ouha, na dotazy "spartak", "na spartaku", "pivnice", "pivnice na spartaku" nic nenašel. Klient ve WM tuhle venue normálně viděl jako nejbližší podle aktuální polohy (ale kvůli neplatnému argumentu nedovolil check-in).

Už dopoledne jsem měl podobné potíže v restauraci U Tlustých, tam jsem to ale omlouval diakritikou v názvu (na což už si pár lidí stěžovalo). To ale není případ Spartaku.

Na dotaz "pivnice" najde FS v Brně (podle aktuálně nastavené polohy) několik podniků; teď už dokonce i Spartak, protože jsem nastavil "pivnice" jako klíčové slovo. Nastavil jsem adresu i město, ale ve výsledcích pořád není.


Neumím vyhledávat já nebo FourSquare?

FS nemá pro WM oficiálního klienta, neoficiální nefunguje, web (mobilní i normální) taky nefunguje. Pro WM nemá klienta ani Gowalla (a jde používat jen v prapodivném prohlížeči Dorothy při GPS fixu). Tohle se jim tedy moc nepodařilo...

3 komentáře:

 1. A není prostě problém v tom neoficiálním klientovi pro 4sq, kterej třeba tu venue založí nějak blbě? Např. tam dá nějaký divný unicode bílý znaky?
  Protože venue založená v pátek z ofiko Android klienta mi normálně přes web vyhledat jde.

  Holt se asi budeš muset smířit s tím, že když chceš používat výběhovou mobilní platformu, tak si na novinkách nepochutnáš... Ale dokud to funguje, tak proč to měnit, ne? ;)

  OdpovědětVymazat
 2. To mě taky napadlo. Na webu jsem smazal a napsal znovu všechny položky. A ono nic...

  OdpovědětVymazat
 3. Jak se zdá, tak FS to už opravil.

  OdpovědětVymazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.