pátek, května 06, 2011

Tragéd s iPadem

Tohle mi vážně nedá. Pan Petr se zamiloval do iPadu a rozhodl se sdělit svoje svědectví všem. Nevím proč, ale ve mě tenhle článek způsobil absolutní antipatii k iPadu. Vezměme to pěkne popořadě (komentáře označené MČ pochází od Martina):

 • "představíme iPad z trochu jiné stránky" - Z pohledu ovce, pardon frajera s megakrutohustým přístrojem!
 • "obstojná softwarová základna, nákup obsahu a aktualizace softwaru v jediném kanálu, z čehož musí vyplynout vysoce efektivní zařízení pro konzumaci obsahu" - apt-get update?
 • "Další z činností mohu jmenovat prohlížení softwarové základny App Store" - MČ: tak to je pecka, koupit si tablet a prohlížet si na něm AppStore!
 • "sledovat civilní letecký provoz na celém světě včetně informací o čísle letu, typu letadla, fotografie letadla po aktuální rychlost a výšku letu, případně startovní a cílovou destinaci. Zejména u této aplikace trávím mnoho času." - Velmi kreativní činnost.
 • "Videa v iPadu nemám a v dlouhodobém horizontu to ani neplánuji, jelikož jsem příznivce online streamování." - Pan Petr asi moc necestuje.
 • "iPad mě naučil se dlouze nevykecávat po emailu, ale reagovat stručně a výstižně" - Přeloženo: píše se na tom strašně a tak raději moc nepíšu. (Ano, psal jsem na něm.)
 • "když jsem měl na palubce iPad a spuštěnou navigaci, často jsem byl u MHD zastávek středem pozornosti" - MČ: no bodejť, takovýho kokota tak často nevidět!
 • "Pokud se mi iPad jen tak válí na stole, tak spustím aplikaci Gaze, která prezentuje pěkný krb s příjemným zvukem praskajícího dřeva, případně Alarm Clock HD, který na celé ploše display zobrazuje čas s aktuálním počasím." - Jaj, tohle asi netřeba komentovat. Možná jen: ví pan Petr, že se prodává i DVD s hořícím krbem? Možná by to také uvítal.
 • "Často vytýkaný USB port nepovažuji za zásadní nedostatek, protože formu cloud řešení považuji za příjemnější a dostupnější formu odkudkoliv, kde je internetová konektivita." - A co mám dělat, když jsem na dovolené chci poslat fotky z foťáku? Když mi kolega přinese disk s podklady? Usecase "dovolená" nebo obecně "cestování" je pro mě důležítá, rozhodně víc než "hodiny v kanceláři".
 • "jako majitel telefonu s OS Android 2.3 považuji tento systém taktéž svým způsobem za uzavřený, protože mě samotného nenapadá, co bych na Androidu mohl upravit nebo modifikovat" - Zvolit si jiný SW obchod než výchozí? Pro odvážnější: Stáhnout si zdrojáky a kompilovat si dle libosti? Vybrat si alternativní ROMku?
Chápu, že se tablet může někomu hodit: prezentace dat (fotky, výkresy, dokumenty), zábava (video, hry) nebo cokoli jiného. Prosím vás ale, nesnažte se všechny přemluvit o jeho skvělosti, když na něm děláte blbosti. Pokuste se také zamyslet nad tím co se stane, když opustíte svoji domácí/pracovní wifi, v případě GSM verze domácí síť (ale stačí přejít na pomalé připojení mimo město). A vážně jsou všechny vaše dokumenty (i vašich obchodních partnerů a kolegů) v cloudu? To USB se totiž vážně hodí. Buďte trošku sebekritičtí.
A ještě upozornění: rozhodně nemám nic proti firmě Apple a možná na ni někdy i přejdu. A upřímně se těším k Luďkovi, který mi doufám ukáže pořádné využití.
Docela mě na nějaký tablet nalomil Martin s Bárou jejich Motorolou Xoom (když by jí mělo fungovat USB), teď si to ale ještě jednou promyslím.

2 komentáře:

 1. Když jsem viděl titulek v RSS, tak jsem nejprve myslel, že je to o mě. ;-)
  Mno, když už mě zmiňuješ a chceš pořádné využítí, tak můžu posloužit nějakým přikladem z praxe:
  - beru na tom u zákazníků platby kartou přes https://squareup.com/
  - mám na tom db, takový svůj CMS se vším co potřebuji u zákazníků http://www.filemaker.com/products/filemaker-go/
  Je to výhodný, že na tom můžu něco zapisovat či ukazovat a vysvětlovat něco zákazníkovi když většinou noťas co mám sebou něco někde diagnostikuje či je jinak využit.
  > A vážně jsou všechny vaše dokumenty (i vašich obchodních partnerů a kolegů) v cloudu?
  Tohle nechápu, já mám dokumenty co potřebuji i off-line normálně v iPadu. Hlavně PDFka (manuály), ale samozřejmě i texty či tabulky.

  A k fotkám, já mám ve foťáku tuhle kartu: http://www.eye.fi/ a když na ní cokoliv vyfotím, tak se mi to automaticky uploadne do iPadu: http://www.eye.fi/products/iphone
  A nebo samozřejmě mám i kit http://store.apple.com/us/product/MC531ZM/A když potřebuješ to USB nebo kopírovat z SDčka.

  Měl jsem toho napsanýho mnohem víc ale Google mi to při odeslání sežral, grrrr! Tak alespoň něco, nestíhám. :-(
  A ještě jeden tragéd s iPadem:
  http://goo.gl/zDiD7

  OdpovědětVymazat
 2. No vidíš, konečně něco užitečného! Ten pašák s hořícím krbem byl vážně kreativec...

  OdpovědětVymazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.